לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-6096270

רשלנות מקצועית של עורך דין

עו”ד אלי הלם הוא מחבר הספר “רשלנות מקצועית של עורכי דין” הספר המנחה בתחום הרשלנות המקצועית של עורכי דין [הוצאת לשכת עורכי הדין, פברואר 2017]. הספר מנתח את השאלות התיאורטיות והמעשיות הרבות של תחום הרשלנות המקצועית תוך מתן תשובות בלשון ברורה.

כל אספקת שירותים או עבודה על-ידי איש מקצוע כלשהו, עשויה לעורר שאלות של רשלנות מקצועית. בין אם מדובר בקבלן, יועץ השקעות, סוכן ביטוח, עו”ד, רופא, רואה-חשבון, אדריכל, מהנדס וכד’. על כולם מוטלת חובה כללית מוחלטת לספק שירותים ברמה סבירה תוך שמירה על סטנדרט עבודה מקצועי. איש מקצוע אשר עושה את עבודתו באופן לקוי וגורם בכך לנזק, חשוף לתביעת רשלנות מקצועית כנגדו.

מסיבה זאת, מרבית אנשי המקצוע מבטחים את עצמם במה שנקרא “ביטוח אחריות מקצועית”. מדובר בפוליסת ביטוח האמורה לשאת בפיצוי, אם יימצא כי בעל המקצוע פעל באופן רשלני ונדרש לשלם בשל כך פיצויים. הסיבה לעריכת הביטוח נובעת בראש וראשונה מהפיצויים הכבדים שעלולים אנשי מקצוע לשלם במקרה של טעות רשלנית.

משרד עו”ד אלי הַלם מייצג הן תובעים והן נתבעים בתביעות רשלנות מקצועית. המשרד מייצג חברות ביטוח המעניקות כיסוי ביטוחי לרואי חשבון ועורכי דין וכן אנשי מקצוע אחרים שאינם מבוטחים, בתביעות רשלנות מקצועית המוגשות כנגדם.

לעו”ד אלי הַלם ניסיון רב בניהול עשרות הליכים משפטיים בייצוג אנשי מקצוע שנתבעו בבתי משפט, בכלל זה עורכי דין, רואי חשבון, קבלנים, מהנדסים, אדריכלים.

בנוסף, מייצג עו”ד אלי הַלם תובעים רבים אשר נפגעו כתוצאה מרשלנות מקצועית. עו”ד אלי הַלם הגיש תביעות רשלנות מקצועית רבות כנגד קשת רחבה של אנשי מקצוע לרבות עורכי דין, מודדים, מהנדסים, סוכני ביטוח, קבלנים, רופאים, יועצים, רואי חשבון ועוד.

ניהול תיק של רשלנות מקצועית הוא תמיד מורכב ודורש רמה גבוהה של ידע וניסיון מקצועי. מלבד הכישורים הבסיסים של ניהול תיק משפטי [ליטיגציה] עורך הדין המייצג הן את התובעים או את הנתבעים חייב להכיר את התחום בו מתנהל ההליך המשפטי. כך לדוגמה, עליו ללמוד, גם אם באופן כללי, את עולמם של יועצי ההשקעות כאשר הוא מייצג בתביעה כנגד בית השקעות על רשלנות בייעוץ. עורך הדין נדרש להתמודד עם מומחים רבים ומושגים מקצועיים משטחי ידע אחרים, ועליו לסגל יכולת למידה מהירה באופן שיוכל לנהל חקירה נגדית אפקטיבית ומקצועית אשר תניב את התוצאות הרצויות.

תביעה נגד עורך דין

תביעה נגד עורך דין

תביעת עורך דין, רואי חשבון ובעלי מקצועות חופשיים דורשות לרוב יכולות חקירה נגדית ברמה הגבוהה ביותר. מדובר בנחקרים אינטליגנטים, לרוב בעלי ניסיון רב במתן עדות בבית משפט, היודעים היטב כיצד להשיב לשאלות המופנות אליהם.

יש לזכור, שאלת הוכחת קיומה של הרשלנות המקצועית היא רק התנאי הראשון הנדרש לצורך תשלום הפיצוי. התנאי השני הוא הוכחת נזק שנגרם כתוצאה מהרשלנות. לא פעם נקבע בבית משפט כי בעל המקצוע אכן התרשל אך רשלנות זאת לא גרמה לנזק – במקרה זה התביעה תדחה.

חלק מהמקצוענות של הגשת תביעות רשלנות מקצועית, היא הערכה האם הרשלנות גרמה לנזק וכמובן מה גובהו. ייתכנו מקרים של רשלנות שגרמה לנזק אך אין כדאיות לנהל הליך משפטי. ניהול תביעת רשלנות מקצועית דורשת משאבים לא מעטים [זמן, כסף, מתח] ולעיתים אנו ממליצים במשרד שלא לנהל תביעה כזאת כאשר הנזק אינו יותר מעשרות אלפי שקלים. כך לדוגמה, מסגר שהתרשל בעבודתו עשוי לעיתים לגרום לנזק בגובה עלות העבודה שעשה. אם מדובר בסכומים שאינם גבוהים עדיף להגיע לפשרה מוסכמת ולא לנהל הליך משפטי.

העובדה שלעו”ד אלי הלם ניסיון רב הן בייצוג תובעים והן בייצוג נתבעים, מהווה יתרון גדול וחשוב מאד של המשרד. הדבר דומה לשוער עם ניסיון בבעיטות לשער. היכולת לבחון את התיק המשפטי משני הצדדים שלו [של התביעה וההגנה] היא חשובה הן לעניין ניהול התיק עצמו והן לעניין הערכת הסיכונים והסיכויים שלו.

עו”ד אלי הלם זכה עבור לקוחותיו בפיצוי הגבוה ביותר שנפסק נגד עורכי דין בגין רשלנות מקצועית. למשרד מוניטין רב בתביעות והוא מייצג תובעים בשורה ארוכה של תיקי רשלנות מקצועית בסכומים של מיליוני שקלים.

לייעוץ מקצועי חייגו 03-6096270 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם