לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-6096270

כיצד על עורך הדין להתכונן לדיון בבית המשפט?

כיצד על עורך הדין להתכונן לדיון בבית המשפט?

במובנים רבים, שירותי ליטיגציה מהווים את הבריח התיכון של עבודת עורך הדין המייצג לקוחות בבתי המשפט. כולנו מצפים לראות את עורך הדין שלנו נותן הצגה מרשימה מול השופט כפי שלמדנו מהתרבות הפופולרית, אך הצגת טיעונים משכנעת ועוצמתית בבית המשפט היא רק תוצאה של תהליך הכנה ארוך ומורכב הדורש התייחסות להיבטים רבים. על מנת להגיע לתוצאות טובות בבית המשפט, שהשלכותיהן עשויות להיות הרות גורל, אלו רק כמה מהדברים שעל עורך הדין לקחת בחשבון.

לימוד מעמיק של עורך הדין

יש לזכור, תחום עריכת הדין הוא קודם כל עיסוק אינטלקטואלי. החוק הישראלי מורכב משורה ארוכה של חקיקות, תקנות, תיקונים לחוק, צווי הרחבה, תקדימים ופסקי דין אשר יהוו חלק יסודי ומשמעותי מאוד בבניית טיעוני עורך הדין המייצג. לכן יש ללמוד היטב את הסוגייה הנידונה ולמצוא בכל הספרות המשפטית פסיקות והלכות שיוכלו לשמש עבור טיעוניך.

פירוק התיק ותכנון אסטרטגי

יש ללמוד את התיק לעומק ולזהות בו את כל נקודות התורפה של הצד היריב. כאשר נוכל למצוא את המקומות בהם טיעוני היריב אינם מחזיקים מים, יעלה בידו של עורך הדין המייצג להפתיע את היריב. בנוסף, על מנת להימנע מהפתעות מצד בר-הפלוגתא העומד מולו בבית המשפט, חשוב לצפות תרחישים אפשריים שעשויים לעלות ולחפש עבורם מענה מתאים על ידי ניסוח טיעוני נגד משכנעים לשלל הטיעונים שהיריב עשוי להעלות בבית המשפט.

אתיקה מקצועית

חשוב לדעת כי עורך הדין המייצג שלך מתחייב בכללי אתיקה מחמירים ביותר. אי עמידה בכללים אלו מהווה רשלנות מקצועית על פי כל דין ועשויה לחשוף את עורך הדין לצעדים משמעתיים ולתביעות.

על עורך הדין לוודא לפני התחייבותו לתיק כי אין כל חשש לניגוד עניינים שעשוי למנוע ממנו לייצג את לקוחו נאמנה. היכרות מוקדמת עם הלקוח או יריבו עשויה להוות ניגוד עניינים מסוג זה.

כמו כן, עורך הדין מהווה עבור לקוחו שליח נאמן. היינו, מחויב עוה”ד להקפיד על חיסיון עו”ד לקוח ולא לחשוף פרטים מהתיק וכמו כן לבצע את כל חובותיו נאמנה ובאמינות הגבוהה ביותר.

לבסוף, על עורך הדין להיות בעל רקע וניסיון בתחום המשפטי בו הוא מציע את שירותיו שכן ללא כל אלו, לא תהיה לו ההכשרה המתאימה על מנת לייצג אותך באופן ראוי.

אנו מזמינים אותך לשכור שירות מקצועי ואמין

משרד עו”ד אלי הלם מזמין אותך להתוודע לייצוג משפטי ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. אנו לומדים בקפידה כל תיק שמגיע לידינו ומבצעים מחקר מעמיק בסוגיה המשפטית הנידונה כדי לתת לך את הכלים החזקים ביותר להתמודדות עם התיק. שנים רבות בתחום האתיקה המקצועית מבטיחה לך כי כל פעולה שתבוצע בשם משרדנו תקדש כללים אלה ותספק לך הכנה נאותה. לתיאום פגישת ייעוץ ראשוני וכדי ללמוד עוד על שירותי המשרד, אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר.